Wakacje w kraju

Mazury- kraina tysiąca jezior

lake-85828_640 Polska obfituje w miejsca, które warte są odwiedzenia, i chodzi tu nie tylko o wspaniałe, odświeżające polskie morze czy cudowne góry, ani o Warszawę czy Kraków, które kuszą swoją historią, architekturą i klimatem. Jednym z miejsc, w które warto się udać, są na pewno Mazury – kraina tysiąca jezior, która zachęca nas swoją niebywałą urodą. Tamtejsza ilość jezior, lasów, wspaniałe krajobrazy i miejsca, które można zobaczyć, niezmiennie kuszą wielu krajowych, a także zagranicznych, turystów.

Mazury są specyficznym miejscem, w którym można zrelaksować się po życiu w miejskim pędzie i codziennym pośpiechu, korkach i zatłoczonych ulicach. Relaks na łonie natury, spacery po lasach i nad brzegami tak wielu jezior, są cudownym przeżyciem, pozwalają zbliżyć się do natury, oderwać myśli od pracy czy szkoły i zapomnieć na chwilę o męczącym klimacie wielkiego miasta. Warto udać się w podróż na Mazury nie tylko latem, ale też zimą, wiosną czy nawet jesienią, kiedy to tamtejsze lasy potrafią naprawdę zaskoczyć paletą barw i zapachów. Jeśli jeszcze nie byłeś na Mazurach, koniecznie musisz to nadrobić, tym bardziej, że taka podróż nie wymaga wielkich nakładów finansowych i czasowych, a nawet wyjazd na kilka dni pozwoli skutecznie wypocząć i się zrelaksować nad brzegiem któregoś z jezior lub kilku z nich.travel-935105_640

Na Mazurach na pewno nie zabraknie nam miejsc, w które można się udać, wystarczy spojrzeć na mapę, by zauważyć, że jezior jest tam naprawdę wiele, dlatego jak najszybciej pomyśl o wolnym weekendzie i samochodem lub pociągiem udaj się na wycieczkę w tę piękną krainę.