Podróże po Europie

Pomysł na weekend w Paryżu

louvre-101640_640Paryż niezmiennie kusi, tak naprawdę każdy z nas chciałby wybrać się w podróż do Francji, a przede wszystkim do jego pięknej stolicy. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji, warto zastanowić się nad podróżą do Paryża, który stanowi ekonomiczne i kulturalne centrum Francji. Nie bez powodu co roku Paryż odwiedzany jest przez 30 milionów turystów, ilość atrakcji turystycznych może przyprawić o zawrót głowy.

Głównym i najbardziej popularnym miejscem w Paryżu jest Wieża Eiffla, która jest punktem obowiązkowym na liście każdego turysty. Inne popularne miejsca to Katedra Notre-Dame, Łuk Triumfalny, Moulin Rouge czy Pałac Elizejski.eiffel-tower-975002_640 Jednak nie tylko główne atrakcje turystyczne kuszą odwiedzających Paryż. Samo miasto ma niezwykły klimat, artystyczny i twórczy. Wielu artystów marzy o tym, by śladami na przykład wspaniałych pisarzy czy muzyków znaleźć się, a nawet zamieszkać w Paryżu. Biorąc pod uwagę atmosferę, jak wytwarza to piękne miasto, nie ma w tym nic dziwnego. Nastrój aż skłania do twórczego myślenia.

Warto także zapoznać się z francuską kuchnią, która obfituje w świeże, chrupiące pieczywo, aromatyczne, długo dojrzewające sery i inne wspaniałe przysmaki. paris-535835_640Tak naprawdę nie trzeba nikogo zachęcać do odwiedzenia Paryża, o czym świadczy nie tylko ilość turystów, ale też tamtejsza różnorodność kulturowa – Paryż jest miejscem, do którego spływają ludzie z całego świata, przedstawiciele najróżniejszych narodowości i kultur. Jeśli i ty chcesz poczuć klimat stolicy Francji, nie wahaj się i znajdź jak najbardziej korzystną ofertę, na przykład biura podróży, a być może już niebawem na własnej skórze zaznasz, jak wspaniały jest Paryż.

Related posts