Podróże po Europie

Wycieczka do Rzymu

statue-511763_640  Wycieczka do Rzymu jest celem nie tylko podróży religijnych, czyli pielgrzymek, ale też wielu zwyczajnych turystów chce zobaczyć ten piękny, zaskakujący kraj. Rzym kusi swoim śródziemnomorskim klimatem, dostępem do morza, wspaniałym menu, opartym na rybach, świeżych różnokolorowych warzywach i wysokiej jakości oliwach. Zachęca także nastrój Rzymu, ludzie są tam pogodni, dzięki czemu pobyt tam będzie zawsze czystą przyjemnością.

Jeśli zdecydujesz się na wycieczkę do Rzymu, to zastanów się, czy wybrać usługi biura podróży, czy samodzielnie zorganizować sobie podróż. italy-1005508_640Jeśli wybierzesz biuro podróży, zmniejszy się ilość spraw organizacyjnych, którymi będziesz musiał się zająć, z kolei jeśli samodzielnie zechcesz przygotować swoją wycieczkę, będziesz mógł zgodnie ze swoimi preferencjami przygotować plan podróży i swobodnie modyfikować listę miejsc, które według ciebie są warte zobaczenia. Podróżując do Włoch, nie musisz ograniczać się tylko do Rzymu, który jest stolicą tego państwa. Wiele małych miejscowości także jest wartych odwiedzenia, ze względy na przykład na swój niezwykły klimat czy produkty, oferowane przez lokalnych sprzedawców. 

rome-227326_640W Rzymie jest ogrom miejsc, które trzeba zobaczyć: Koloseum, Circus Maximus, Bazylika św. Jana czy Schody Hiszpańskie. Nie można pominąć także Pola Marsowego, Forum Romanum i oczywiście Watykanu, który jest punktem obowiązkowym każdej wycieczki w tamtejsze rejony. Dlatego nie zastanawiaj się, tylko zrób sobie własną listę miejsc, które chcesz zobaczyć i w miarę możliwości jak najprędzej udaj się w podróż do Rzymu.

Related posts